WSL2010R0860FEA
Mfr.Part #
WSL2010R0860FEA
Description
RES 0.086 OHM 1% 1/2W 2010
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
86 mOhms
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
WSL2010R0860FEA
Part Manufacturer Stock Description
WSL2 Apex Tool Group 35,000 SOLDERING STATION 150W 2 CH 120V